SWD-ST 2.5 wydajniejszy i jeszcze bardziej bezpieczny

Z radością informujemy, że system SWD-ST 2.5 posiada zaimplementowany silnik bazy danych Firebird w wersji 3.0, dodatkowo wszystkie istotne pliki  posiadają podpisy cyfrowe potwierdzające ich autentyczność.

Nowa wersja FireBird 3.0 została wdrożona bez wprowadzania jakichkolwiek zmian funkcjonalnych w systemie. Dzięki wdrożeniu nowego silnika system utrzymywany jest w najwyższych, współczesnych standardach bezpieczeństwa i wydajności.

Główne zalety Firebird 3.0, które będą także zauważalne dla użytkowników i administratorów to:

  • nowy mechanizm pracy wielowątkowej w trybie SuperServer. Użycie tego trybu pozwala na znaczne ograniczenie zapotrzebowania na pamięć RAM dla środowisk, w których pracuje wielu użytkowników. Możliwe to jest dzięki współdzieleniu pamięci podręcznej bazy danych pomiędzy wszystkimi połączeniami.
  • zoptymalizowany protokół sieciowy poprzez ograniczenie ilości przesyłanych danych w polach VARCHAR i NULL (algorytm jest teraz świadom ile danych znajduje się w tych polach). Dzięki temu możliwe jest przesyłanie większej ilość rekordów w każdej partii
  • zaimplementowanie wielu dodatkowych optymalizacji

Drugą ważna nowością jest wprowadzenie certyfikatu typu „Standard Code Signing”, które umożliwiają twórcom oprogramowania cyfrowe podpisanie oryginalnego kodu, a odbiorcom zweryfikowanie integralności danych na podstawie cyfrowego podpisu. Zapewniają tym samym użytkownika końcowego, że program nie został zmodyfikowany (np. przez osoby nieuprawnione oraz wirusy) od momentu jego podpisania przez wydawcę. Certyfikat Standard Code Signing jest zgodny z technologią Microsoft Authenticode.

Powyższe zmiany obowiązują od wersji numer 2.5.117.x. Aktualizacje przeprowadzane są zgodnie z harmonogramem.

Wierzymy, że dzięki nieustającej pracy nad utrzymaniem systemu SWD-ST, będzie on nadążał za wyzwaniami jakie stawia współczesna technologia. Przynajmniej w zakresie, w jakim mamy wpływ na system.

Komentowanie jest wyłączone